MEIST

Rahatarkus ja ettevõtlikkus on tänapäeval aina olulisemad märksõnad. Rahaga ümberkäimise oskust on vaja igal inimesel ning iga päev. Kuidas aga seda lastele õpetada? Sellele küsimusele vastates tuli toona kahe lapse ema Riin Tuttelberg ideele kirjutada Eesti esimene laste mõeldud rahatarkuse raamat ning koostöös toimetaja Liina Saaremäe-Soidla ning illustraator-kujundaja Triin Sarapuuga sündiski „Tom õpib rahamängu“.

Raamatu kirjutamise mõte tuli puhtalt isiklikust vajadusest tutvustada rahatarkuse teemat oma lastele lähemalt. Ma soovin, et mu lastel kujuneksid head harjumused juba varases lapsepõlves ja nad oskaksid teha tarku valikuid nii rahaasjades, kui ka muudes valdkondades. Soovin, et nad oleksid tulevikus edukad täiskasvanud, kes vastutavad iseenda, oma elu ja õnne eest.

Kuigi olen isiklikust huvist juba aastaid RAHATARKUSE teemat uurinud ja üritanud oma lapsi selles vallas harida, ei ole asjad läinud alati nii nagu lootsin. Ilma konkreetsete eeskujude ja näideteta oli väga keeruline lastele rahaasju selgitada. Tihti avastasin ennast mõttelt, et täna ei viitsi jälle hakata seda teemat üles võtma. Tundsin, et see räägitu ei tahtnud neile üldse kinnistuda või see võttis liiga kaua aega. 

Tänu „Tom õpib rahamängu“ vahvatele tegelastele on nüüd olemas eeskujud, kellega koos rahatarkusi õppida.

Kolme naise koostöö aga selle projektiga ei piirdunud, sest nii rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaatori kui ka raamatutegijate endi arvates oli vaja kinnistavaid materjale, mis toetaksid läbi raamatu teemade rahatarkuse omandamist.

Aastaid klassi- ja põhikooliõpetajana töötanud Liina Saaremäe-Soidla võttis juhendmaterjali ja töövihiku loomisel autori rolli ning oli üldõpetuse pooldajana kindel, et loodav materjal peab lisaks rahatarkuse omandamisele ka toetama riikliku õppekava üldpädevusi, läbivaid teemasid ning olema lõimitud erinevate õppeainetega.

Kuula ja vaata meie tegemiste kohta siin.

Riin Tuttelberg

Riin Tuttelberg

Triin Sarapuu

Triin Sarapuu

Liina Saaremäe Soidla

Liina Saaremäe-Soidla

Shopping Cart
Translate »
Scroll to Top