EELMÜÜK ON ALANUD!

Juhend „Mina ÕPETAN rahamängu“  ja töövihik“ Mina ÕPIN rahamängu“  Eesti esimene rahatarkuse kursus algklassi õpilastele ja juhendid õpetajatele 

Päriselu rahamäng selgeks lihtsalt ja põnevalt! Lisamaterjal kuulub komplekti raamatuga „Tom õpib rahamängu“.

EESTI ESIMENE RAHATARKUSE RAAMAT LASTELE

TOM ÕPIB RAHAMÄNGU ROBOTEXI ERI

Valmis on saanud üliäge lugu sellest, kuidas Tom ja Ellu teevad oma iduettevõtte ja lähevad Robotexile. Tegemist siis peatükiga, mille saad alla laadida allpool olevast nupust!
Head lugemist ja mis veelgi tähtsam, head tegutsemist!

Infot ja tuge Robotexil osalemiseks leiad Startupalfa kodulehelt

EESTI ESIMENE RAHATARKUSE RAAMAT LASTELE

IGA SIIT LEHELT OSTETUD RAAMATUGA TEED HEAD!

Iga ostetud raamat toetab 1 euroga MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu kampaaniat „Toetame laste mitmekülgset haridust!“ 

Sa mõtled tuleviku peale ja tahad, et Su laps oleks edukas täiskasvanu: vastutab iseenda, oma elu ja õnne eest;

Sa oled tahtnud lapsele rahatarkust õpetada, aga pole teadnud, kuidas ja millest rääkida;

Sa mõtled, et ei tea isegi selle teema kohta suurt midagi. Mis siis! Nüüd ongi Sul selle raamatu näol abiline, mis aitab Sul koos lapsega rahatarkusi koguda!

miks-see-raamat-on-kasulik

Ei ole kunagi liiga vara ega liiga hilja õppida rahatarkust. See raamat on vajalik kõigile. Su laps ei ole kunagi selle teema jaoks liiga noor ega ükski täiskasvanu liiga vana.

Raamatu mõte sai alguse isiklikust vajadusest ja toimib ka päriselt. Sa ei usu? Proovi järgi!

See raamat võib muuta Sinu ja Su lapse mõtlemist! Rahaasjad on tegelikult superlihtsad!

See põnev raamat paneb lapse lugema ja aitab tal maailma asjadest paremini aru saada.

Meie tiimist:

Raamat sündis kolme tubli naise panustamisest ideest trükikojani: autor Riin Tuttelberg, toimetaja Liina Saaremäe ja pildimeister Triin Sarapuu.

Lähemalt autorist:

„Tere, mina olen Riin. Eelkõige abikaasa ja kahe vahva lapse ema. Hariduselt raamatupidaja ja lisaks olen õppinud magistrantuuris ärirahandust. Olen töötanud  9 aastat avalikus sektoris ning nüüdseks tegelenud viimase poolteise aasta jooksul vaid asjadega, mis mulle meeldivad.

Raamatu kirjutamise mõte tuli puhtalt isiklikust vajadusest tutvustada rahatarkuse teemat oma lastele lähemalt. Ma soovin, et mu lastel kujuneksid head harjumused juba varases lapsepõlves ja nad oskaksid teha tarku valikuid nii rahaasjades, kui ka muudes valdkondades. Soovin, et nad oleksid tulevikus edukad täiskasvanud, kes vastutavad iseenda, oma elu ja õnne eest.

Kuigi olen isiklikust huvist juba aastaid RAHATARKUSE teemat uurinud ja üritanud oma lapsi selles vallas harida, ei ole asjad läinud alati nii nagu lootsin. Ilma konkreetsete eeskujude ja näideteta oli väga keeruline lastele rahaasju selgitada. Tihti avastasin ennast mõttelt, et täna ei viitsi jälle hakata seda teemat üles võtma. Tundsin, et see räägitu ei tahtnud neile üldse kinnistuda või see võttis liiga kaua aega. 

Tänu „Tom õpib rahamängu“ vahvatele tegelastele on nüüd olemas eeskujud, kellega koos rahatarkusi õppida.

 

Meie lugejate tagasiside

Saime raamatu kätte ja kogu perele väga meeldib. Tõeliselt tore ja hariv raamat. Soovitame kõigile! Mulle isiklikult meeldis seik, kus laps küsis mu käest, et kas ma tean mis on rikkus ja kui olin talle pikalt püüdnud selgitada mis rikkus on, siis laps (7a) vastas mulle, et “Ei, emme, rikkus on see kui oskad rahaga ümber käia!”, kui küsisin et kus ta selle tarkuse nüüd siis sai, siis vastas, et sellest raamatust luges 😀


Kadri (7 aastase lapse ema)

Raamat on käes ja olen väga rahul. Me pole veel lõpuni jõudnud, aga kolm kassast on juba oma esimesed kopikad kogunud 🙂

Siiani oleme oma 7a pojaga väga rahul. Tundub, et lapsel on kaa lihtne aru saada, ma ei pea mingis lapsekeeles ümberjutustust tegema, ta saab niisamagi aru.

Lihtne sõnavara, samas on ka keerulisi sõnu toodud ja need siis ka ära seletatud, pildid on väga illustreerivad ja vajalikud ja ilusad värvilised.

Super! Meie peres on see küll ainult kasuks tulnud.

Ootan juba huviga, kuidas raamat lõppeb 🙂


Mariliis (7a poja ema)

Täiskasvanu vaatevinklist meeldis mulle endale väga Kulutamise teejuht 🙂 Pean kindlasti sellise endale rahakoti vahele meisterdama 🙂

 


Sirle (3,5 aastase lapse ema)

Meil raamat käes ja juba nipid kasutusel. Tõmbas lapsed korralikult elevile kohe! Eriti mõjus oli esimesel õhtul lause, et igast säästetud eurost võib tulevikus miljon saada 😉 Suur aitäh ja edu! 🤗


Ann (7 aastase, 10 aastase ja 4 kuuse lapse ema)

Mulle väga meeldis raamatu kujundus. Praeguseks hetkeks olen ma ise selle läbi lugenud ning isegi endale mõned head nipid sealt leidnud.

Ma tunnen, et hetkel on see minu lapsele veel natuke vara (3,5a), aga samas kibelen, et vaikselt juba mingeid esimesi samme teha, et laps rahateemadega kergelt kurssi viia. Ja saab küll vaikselt sealt endale vastavalt vanusele mõningaid asju juba noppida.

Aitäh teile, et selle raamatu koostasite! Loodan, et see on abiks paljudele lastele esmase finantshariduse saamisel! 🙂


Sirle (3,5 aastase lapse ema)

Väga hea ja hariv raamat on, mitte ainult lastele 🙂

Minu äsja 4-aastasele meeldivad kaks esimest peatükki, eriti teine, kus Tomil mänguasjadega jama juhtub.

Väga korralekutsuv ja mõtlemapanev raamat ka lapsevanematele. Aitäh!


Katri (4a ema)

Raamat sai soetatud 8 aastasele koolipoisile, kuid ette sai seda loetud hoopis 5 aastastele tüdrukutele. 8 aastased lapsed võiksid raamatut ise lugeda ja siis koos lapsevanemaga küsimusi ja teemasid
arutada, kuid tundub, et natuke väiksematele on see siiski eakohasem. 5 aastased tüdrukud, kes alles hakkavad raha asjadest aru saama ja raha väärtust mõistma on see väga tore raamat. Jutud on lühikesed ja konkreetsed, hõlmates kindlat teemat. Lapsel on lihtsam keskenduda ühele teemale. Jutu lõpus olevad küsimused meeldivad väga väikestele. Tore on küsimuste põhjal jutu sisu läbi arutada ja igapäeva kogemustega seostada.


Toomas (8 a ja 5 a laste isa)

Leian (õpetajana), et see on suurepärane raamat ja kavatsen 9-aastasega tõsiselt selle teemaga tegelema hakata. Kuna ma aga ise nn majandusinimene ei ole, siis eks oligi raske kusagilt alustada ja millegi järgi seda tegema hakata. Aga see raamat tundus endalegi hiiglama põnev (ja peaks ise ka hakkama selle järgi rahaga tegelema 🙂 )

9-aastasele sobib see kindlasti. 6-aastane on meil ka, aga tema on selle jaoks liiga väike, kuna ei taju veel numbrite suurusi. Arvan, et see raamat sobib lastele, kes juba oskavad arvutada: liita-lahutada ning tunnevad numbreid 100-ni (ja saavad aru nende suurusest), nii et see on individuaalne (mõni 3. klassis, mõni juba enne kooli).

Aitäh, et sellise raamatu tegid! (Soovitan seda ka oma tuttavatele.)


Merje (9a ja 6 a laste ema)

Shopping Cart
Scroll to Top